+420 724 009 238 hello@martalenarczyk.com

moja droga

 Warsztat dla Nastolatków i ich Rodziców.

Każdy rodzic pragnie ukierunkować rozwój swojego dziecka w taki sposób, aby nie tylko miało ono szansę odnosić sukcesy, ale też czerpało radość z tego, co robi.

Każdy Nastolatek chce poznać swoją drogę i dowiedzieć się Kim jest lub Kim może się stać, wykorzystujac własną siłę, talenty, moce.

„moja droga” to cykl warsztatów, który da Nastolatkom większą samoświadomość oraz dobry start do budowania ich nowej drogi życiowej.

Zapraszamy na cykl 4 spotkań dla Nastolatków i ich Rodziców "moja droga".

Każdy człowiek ma w sobie swój indywidualny potencjał i talenty, których czasem sobie nie uświadamia.

Biorąc udział w cyklu warsztatów, pomagasz swojemu dziecku odkryć ten potencjał i siłę, jaka w nim tkwi. Odkrycie zaś własnego potencjału i mocy da Nastolatkom większą pewność siebie i wiarę w swoje umiejętności, zwiększy zaangażowanie, ale i efektywność działania, zbuduje podwaliny do szukania swojej drogi w przyszłość z nadzieją i autentycznym zainteresowaniem.

Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest przede wszystkim dla Nastolatków (10-14 lat), ale też i dla ich Rodziców.

 • Dla tych Nastolatków, którzy mają potrzebę poznać siebie bliżej , spojrzeć na siebie z innej perspektywy.
 • Dla tych, co chcą nauczyć się wyznaczać cele, efektywnie do nich zmierzać, wykorzystując własny potencjał i zaangażowanie.
 • Chca odkryć swoje pasje i sens drogi , jaką obierają.
 • Chcą przeżyć Podróż wewnętrznego Bohatera, poznając jego siłę, moce i ukryte umiejętności.
 • Dla Rodziców, którzy chcą pomóc swoim dorastającym pociechom i wyposażyć je w umiejętności wyruszania w swoją drogę.
 • Dla Rodziców, którzy chcą spędzić jakościowy czas ze swoim Nastolatkiem.
Warsztat 1 (1,5 godziny) - Nastolatek i Ja: Odkryj mnie na nowo! Team building dla Nastolatków i Rodziców.
 • Okres nastoletni to czas, w którym dziecko powoli oddala się od rodzica. Zaczyna prowadzić równoległe, niezależne od rodziców życie.
 • W okresie nastoletnim kształtuje się na nowo tożsamość dziecka. Zmiana ta pociąga za sobą konieczność przedefiniowania dotychczasowych relacji w rodzinie.
 • Warsztat ten będzie miał na celu uświadomienie Nastolatkom tego, że nadal są dla rodzciów ważne, że rodzice interesują się nimi i bez nacisku czekaja na chwilę, kiedy będą chciały się podzielić przeżyciami.
 • Dodatkowo pracując w parze przyjrzymy się sobie nawzajem. Sprawdzimy, kto zna kogo lepiej: rodzic – dziecko, czy dziecko – rodzica. Wspólne ćwiczenia pogłębią rodzinne więzi.
 • Warsztat zakończymy wprowadzeniem do metody identyfikacji wrodzonych talentów stworzonej w Instytucie Gallupa i podaniem wskazówek do wykonania testu.
 • Test Gallupa to wyjątkowe narzędzie do diagnozy talentów i mocnych stron, które mogą pomóc w głębszym poznaniu siebie.
 • Pula wyników obejmuje 10 zestawów naturalnych predyspozycji. Wynik badania pokazuje te 3 spośród nich, w ramach których młode osoby mają najwyższy potencjał do rozwoju.
 • Sam test składa się z 78 stwierdzeń – zadaniem dzieci jest określenie stopnia ich zgodności z każdym z nich. Test zakupujemy bezpośrednio z Instytutu Gallupa i jest w języku angielskim. W przypadku, gdyby język był bariera do wykonania testu – mozna ten test wykonać z pomocą prowadzących w dniu warsztatu, przed rozpoczęciem (czyli od godziny 14:00).
 • Wiecej o teście Gallup tutaj: Test.

Warsztat 2 (1,5 godziny) - Moje talenty. Co mówią badania, jak widze je ja i jak widzą inni...
 • Podstawą do warsztatu jest wykonanie testu Gallupa ( w domu lub w obecności prowadzących przed spotkaniem).
 • Warsztat pozwala na dogłębne zrozumienie wyników testu, ale i na głębsze przeanalizowanie, jak te talenty objawiaja sie w życiu Nastolatka, które wykorzystuje, a o których nie wie,
 • Podczas warsztatu Rodzice i Nastolatkowie nauczą się zauważać talenty w codziennym życiu, dostrzegać możliwości jakie przed nimi się otwierają,
 • Dodatkowo opracują strategie, jak wspierać te obszary , które są najmniej reprezentowane przez ich talenty, a które mogą być przydatne w ich życiu.

Warsztat 3 (1,5 godziny) - Moja droga, jak ją kreować? - Zrozumieć siebie. Czego chcę? Jakie sa moje potrzeby? Dokąd dążę? Jaki jest mój cel?

Dzieci i Rodzice pracują w oddzielnych grupach.

 • Nastolatkowie:
  • ucza się rozumieć, czym są potrzeby, jak je nazywać i zauważać, jakie z nimi się łączą uczucia.
  • Następnie będą opracowywać sposoby na ubranie potrzeb w komunikację z szacunkiem i umiejętnością stawiania, ale i respektowania granic.
  • Dodatkową nauczą się na bazie potrzeb poszukiwać celu, określać go i wyznaczać drogę do niego.
 • Rodzice:
  • zaś zapoznają się z potrzebami wieku dojrzewania,
  • strategiami wspierania i motywowania dziecka w tym momencie życia, pełnym nieoczekiwanych wyzwań,
  • komunikacją bez przemocy (NVC) z dzieckiem,
  • w ramach relaksu zagrają w grę „co dziecko ma na myśli robiąc…”

Warsztat 4 (3 godziny) - Podróż mojego wewnętrznego Bohatera - mój cel i moja droga do niego.
 • Nastolatkowie wezma udział w grze coachingowej Podróż Bohatera – wykorzystując wiedzę o sobie, o swoich pasjach i celach, oraz o możliwych wyzwaniach do realizacji tego, czego pragną.
  Młodzież będzie miała okazję pomyśleć o zmianach, wyzwaniach jakie przed nimi stoją, zaplanować, co chcą osiągnąć, zmienić, jakie mają ku temu możliwości i jakiego wsparcia moga potrzebować. Przyjrzą się swoimi umiejętnościom i zaplanuja kroki jakie są potrzebne do zrealizowania ich własnego celu.

Gdzie i kiedy się spotkamy?
 • online albo w urlokliwych miejscach Pragi

Obowiązują zgłoszenia mailowe. Można zgłosić sie na całość lub tylko na wybrany/e warsztat/y. Po zostawieniu danych, skontaktujemy się z Tobą, aby potwierdzić uczestnictwo, liczbe warsztatów, oraz ustalić szczegóły uczestnictwa i płatności.

Zastrzegam sobie mozliwość odwołania warsztatów ze względu na małą liczbę zgłoszeń.

Ile kosztuje uczestnictwo?
Koszt uczestnictwa tylko teraz w wyjątkowej, promocyjnej cenie: 600 CZK za parę: Nastolatek i Rodzic, za jeden warsztat 1-3 oraz 600 CZK za Nastolatka za warsztat 4.

Zakup 4 warsztatów – cena pakietowa 2200 CZK (zamiast 2400 CZK!).

Kod dostępu do testu Gallup: 10 USD od osoby.

Informacje o formach płatności uczestnicy dostaną poprzez email.

Czy ten cykl warsztatów jest dla mnie i dla mojego Nastolatka?
Ten cykl jest dla Nastolatków, którzy chcą poznać siebie lepiej, ale i nakreślić własną Drogę.

Ten cykl jest dla Rodziców, którzy chcą poznać swoje Dzieci, ale i chcą pomóc im nakreślić własną Drogę, dając im dodatkowe narzedzia.

Jeśli masz wątpliwości lub dodatkowe pytania, napisz do nas: hello@martalenarczyk.com

 

Do zobaczenia! Marta & Daria

Jeśli jesteś zainteresowany – zarezerwuj sobie i dziecku miejsce na warsztatach.
Jeśli jeszcze nie jesteś pewien – wyślij zgłoszenie – będziemy sie z Toba kontaktować w sprawie szczegółów czy też pytań.

  "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Marta Lenarczyk, Praga, Czechy, zarejestrowana pod numerem ICO 06747647, w celu otrzymania newslettera za pomocą e-maila, informacji o promocjach, nowościach, produktach blogowych i usługach własnych oraz innych polecanych osób, zgodnie z Polityką prywatności.Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć."

  Prowadząca: Marta Lenarczyk

  Jestem coachem, mentorem, facylitatorem i edukatorem.

  Więcej o mnie znajdziesz w zakładce O mnie.

    

  Marta

  Prowadząca: Daria Tarka

  Jestem psychologiem i psychoterapeutą IPP

  Ukończyłam Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Specjalizacja Terapia rodzin i małżeństw.  

  W roku 2006 rozpoczęłam szkolenie i prywatna praktykę psychoterapeutyczną w Instytucie Psychoterapii i Psychoanalizy w Warszawie.

  W 2012r uzyskałam certyfikat psychoterapeuty. Pracowałam w zarządzie Stowarzyszenia IPP i byłam współzałożycielem Fundacji Poliklinika Korczkowska,  która oferuje pomoc psychologiczna osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej.

  Od 15 lat współpracuję także z przedszkolami. Zajmuje się psychoterapią małych dzieci, wsparciem i psychoedukacją rodziców, tworze i prowadzę warsztaty umiejętności społecznych dla dzieci, doradzam wychowawcom przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

  Prywatnie jestem matką czwórki dzieci.

   

  Daria